Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
Меню
  1. Начало
  2. Мрежата
  3. Как успяхме да завършим училище без вайбър група на класа и съобщения в „Школо“

Мрежата

Как успяхме да завършим училище без вайбър група на класа и съобщения в „Школо“

Как успяхме да завършим училище без вайбър група на класа и съобщения в Школо - Tribune.bg
Снимка:

От Фейсбук профила на Лилия Божкова

Как успяхме да завършим училище без вайбър група на класа, съобщения в „Школо“, и без родителите ни да водят непрестанни лични разговора за щяло и нещяло с класната на личния ѝ телефон?

Тази съвременна истерия около постоянната връзка с учителите и училището, чрез платформи за комуникация и различни социални мрежи, поне в мен поражда  голямо напрежение.

Преди време нещата бяха значително по-прости: ако имаше нещо важно за съобщаване, това се случваше чрез бележник или на родителска среща, а в спешни случаи с привиквате на родителите при директора на училището.

Днес обаче, родителите все по-често изискват непрестанен контакт с учителите, а това води до ситуации, в които много от тях имат прекомерни очаквания и още повече изисквания.

Абе, ей ...идиоти такива, как си позволявате това нахалство??

Опитите да се създаде норма, че родителите трябва да научат лично от учителя всеки детайл от ежедневието на своето дете в училище, допълнително увеличава натоварването върху всички участници в процеса. Платформи като Viber и Shkolo улесняват комуникацията, но често водят до ситуации, в които всяка неразбрана или пропусната информация става повод за излишни конфликти и недоволство.

Тук идва и въпросът дали родителите, прилагайки толкова много внимание и в известен смисъл контрол върху всеки аспект от образованието на децата си, не губят от погледа си важността на самостоятелността и отговорността, която трябва да възпитат у тях. В крайна сметка, в стремежа си да осигурят най-доброто за децата си, някои родители прекаляват с намесата, забравяйки, че не всичко трябва да бъде подложено на микромениджмънт.

Резултатът често е, че учителите и училищата трябва да се съобразяват с прекомерни изисквания, а това допринася за усещането, че родителите постоянно изискват специално отношение за своето дете – сякаш то е най-важното на света.

Направи ми се реве от мъка за положението, в което са поставени българските учители.

Извинете ме, че ще се повторя.

‼️Уважаеми родители, вашите принцове и принцеси, са принцове и принцеси само за вас, за всички останали нито са специални, нито някой е длъжен да им обръща извънредно внимание и/или да им търпи капризите и лошото възпитание !!!


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети

Одобрявате ли формат на кабинет, воден от ГЕРБ-СДС, с участието на БСП и ИТН и с подкрепата на ДПС-ДПС?
Покажи резултати Скрий резултати